fbpx
Analiza finansowa p.lebiedzinski@proprawni.pl 24 listopada 2021
Analiza

Analiza kondycji finansowej przedsiębiorstw i firm

Z doświadczenia wiemy, że wielu przedsiębiorców spotyka się z sytuacją, w której firma nie zarabia tyle, ile powinna. Pomimo dużych przychodów, stałych kontrahentów i stabilnej pozycji kasa firmy świeci pustkami, a jej właściciel nie ma czasu lub możliwości znaleźć przyczyny. Ryzyko utraty płynności finansowej może być realnym zagrożeniem, do którego nie należy doprowadzać. Rozwiązaniem jest dogłębna analiza sytuacji finansowej Twojej firmy oraz zaproponowanie na jej podstawie konkretnych rozwiązań, które mogą dotyczyć optymalizacji kosztowej, zmiany struktury zadłużenia czy reorganizacji działów firmy. Jako przedsiębiorca zaangażowany w prowadzenie swojego biznesu czasami możesz nie dostrzegać jego ograniczeń, dlatego potrzebujesz oceny niezależnych specjalistów.

Kiedy zdecydować się na analizę finansową?

Warto zauważyć, że przed podjęciem ważnych decyzji biznesowych należy przeprowadzić wspomnianą analizę kondycji firmy. Sposób ten pokazuje, że można uniknąć zaciągnięcia dużego kredytu inwestycyjnego lub spłacić takowy przed czasem, zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu oraz przyczynić się do zwiększenia zysku z tytułu prowadzenia działalności. Ocena sytuacji finansowej, dokonywana przez doświadczonych ekspertów, pozwala wyeliminować nieprawidłowości w strukturach różnego rodzaju przedsiębiorstw, niweluje nieprawidłowości w zarządzaniu nimi oraz wskazuje, które działy są niewydolne. Doskonałym przykładem jest analiza finansowa przedsiębiorstwa produkcyjnego oraz jej możliwe do osiągnięcia efekty. Dzięki niej można zmniejszyć koszty procesów przemysłowych przy równoczesnym zachowaniu (bądź zwiększeniu) wielkości produkcji.

Na analizę finansową powinni zdecydować się wszyscy ci, którzy pomimo wkładania 100% wysiłku w prowadzeniu swoich firm nie zauważają przełożenia w zyskach. Jeśli także i Ty chcesz zoptymalizować działanie swojego przedsiębiorstwa, a przy tym zacząć czerpać z tego korzyści finansowe, to nie zwlekaj – zgłoś się do nas. ProPrawni to zespół profesjonalistów z zakresu prawa oraz finansów, którzy pomogli wyjść na prostą już wielu polskim przedsiębiorcom. Wypełnij formularz poniżej, a my skontaktujemy się w celu omówienia Twojej sytuacji.

Umów się na spotkanie z ekspertem

Odbierz bezpłatną analizę sytuacji prawno-finansowej dla Ciebie lub Twojej firmy.

    Analiza kondycji finansowej przedsiębiorstw i firm