fbpx
Restrukturyzacja firm admin7489 6 lutego 2020
Umów się na 30-minutowe spotkanie z ekspertem

Odbierz bezpłatną analizę Twojej firmy pod kątem restrukturyzacji.

  Postępowanie o zatwierdzenie układu

  Co to jest restrukturyzacja firmy?

  Restrukturyzacja firmy w głównym celu ma zapobiec ogłoszenia upadłości. Polega ona na zawarciu ugody z wierzycielami, po uprzednim przygotowaniu planu restrukturyzacyjnego przedsiębiorstwa. Ponadto takie działania pozwalają chronić przedsiębiorcę, a także jego majątek przed egzekucją. Jest to jedno z wyjść, gdy w grę wchodzi niewypłacalność firmy lub gdy przewidujesz, że niebawem pojawią się poważne problemy finansowe. Niezależnie od tego, czy prowadzisz spółkę z o.o., spółkę jawną, spółkę akcyjną, spółkę komandytową czy jednoosobową działalność gospodarczą – restrukturyzacja to narzędzie pozwalające na poprawę sytuacji w przypadku kłopotów finansowych. 

  Uwaga! Restrukturyzację w formie postępowania o zatwierdzenie układu może przeprowadzić jedynie Licencjonowany Doradca Restrukturyzacyjny. Spółka ProPrawni Restrukturyzacje posiada w swoim zespole trzech licencjonowanych doradców restrukturyzacyjnych (w tym jednego kwalifikowanego doradcę restrukturyzacyjnego) i pełni funkcję nadzorcy układu. Twoją sprawą zajmiemy się kompleksowo.

  https://proprawni.pl/wp-content/uploads/2023/11/klau_nowe_.png

  Restrukturyzacja firmy naszego Klienta z branży budowlanej.

  Najważniejsze korzyści restrukturyzacji firmy:

  • zawieszenie płatności rat kredytowych.
  • wstrzymanie egzekucji komorniczych,
  • przywrócenie możliwości zarabiania,
  • ochrona majątku i konta przed zajęciem komorniczym
  • utrzymanie umów o kluczowym znaczeniu dla firmy
  • wynegocjowanie nowego planu spłaty zobowiązań
  • obniżenie salda zadłużenia
  Uratuj swój biznes

  Restrukturyzacja krok po kroku

  Jednym z pierwszych kroków doradcy restrukturyzacyjnego jest dokonanie obwieszczenia w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, celem otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego – z tą chwilą przedsiębiorca uzyskuje ochronę przed egzekucjami oraz ma wstrzymane miesięczne płatności zobowiązań. Następnie doradca restrukturyzacyjny przygotowuje plan restrukturyzacyjny stanowiący merytoryczną bazę całego postępowania. Zasadniczym celem jego przygotowania jest umożliwienie wierzycielom dokonania analizy propozycji restrukturyzacji w kontekście ich wykonalności, stopnia ryzyka oraz stopnia zgodności z kondycją firmy. Plan restrukturyzacji przedsiębiorstw zawiera przede wszystkim propozycje układowe, które zostaną złożone wierzycielom wraz z kartami do głosowania nad układem. Układ w niniejszym postępowaniu zostanie przyjęty, o ile za jego przyjęciem wypowie się większość wierzycieli uprawnionych do głosowania nad nim, mających łącznie co najmniej ⅔ sumy wierzytelności uprawniających do głosowania. Jeżeli firma uzyska od swoich wierzycieli wymaganą liczbę głosów, układ wchodzi w życie.

  1
  Rozpoczęcie postępowania

  Wpisanie firmy do systemu KRZ, objęcie ochroną majątku i konta przedsiębiorcy. 

  2
  Przeprowadzenie procesu

  Przygotowanie planu restrukturyzacyjnego, negocjacje z wierzycielami.

  3
  Głosowanie

  Zbieranie głosów wierzycieli w celu uzyskania pozytywnego wyniku.

  4
  Przyjęcie układu

  Jeśli wynik głosowania jest pozytywny, nadzorca składa wniosek o zatwierdzenie układu do sądu. 

  Przeprowadź postępowanie z doświadczonymi ekspertami restrukturyzacyjnymi.

  Poznaj naszych doradców restrukturyzacyjnych

  sylwia profilowe
  Sylwia Kubik
  Kwalifikowany Doradca Restrukturyzacyjny (nr lic. 1492)
  piotr W - profilowe
  Piotr Witkowski
  Licencjonowany Doradca Restrukturyzacyjny (nr lic. 1872)
  pawełS - profilowe
  Paweł Špila
  Licencjonowany Doradca Restrukturyzacyjny (nr lic. 1491)

  Co mówią o nas klienci?

  Mateusz KMateusz K
  16:30 05 Mar 24
  Pełen profesjonalizm. Bardzo pomocna Pani Klaudia Janicka . Podejście oraz zaangażowanie na 100 % Polecam .
  Robert WardzyńskiRobert Wardzyński
  10:44 29 Feb 24
  Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Pro prawni . Mają profesjonalne podejście do każdego klienta . Ekspresowa obsługa . Firmę polecam x czystym sercem każdemu .
  Marcin GazdaMarcin Gazda
  10:38 27 Feb 24
  Pełen profesjonalizm. Bardzo dobry kontakt .Restrukturyzacja mojej firmy przebiegła wzorowo. Polecam z czystym sumieniem firmę Proprawni!!!
  Agnieszka GawendaAgnieszka Gawenda
  15:50 20 Feb 24
  Co tu dużo pisać profesjonalni. Polecam
  Piotr ŚwięckiPiotr Święcki
  13:31 15 Feb 24
  Pełen profesjonalizm. Firma zajęła się moją sprawą kompleksowo. Na bieżąco była wsparciem. Wszystkie dokumenty oraz pisma zostały przygotowane szybko i rzetelnie. Zdecydowanie polecam.
  Dawid MorwakaDawid Morwaka
  18:55 01 Feb 24
  Marcin BednarskiMarcin Bednarski
  10:34 19 Jan 24
  Polecam
  Paweł SobańskiPaweł Sobański
  15:45 28 Nov 23
  Również gorąco polecam. Korzystałem z usług kancelarii i jestem bardzo zadowolony z ich profesjonalizmu i podejścia do klienta. Zespół ekspertów pomógł rozwiązać moją sprawa, wszystko odbyło się w miłej atmosferze, a eksperci byli zawsze gotowi odpowiedzieć na moje pytania i wątpliwości. Gorąco polecam!
  G KosG Kos
  19:51 03 Nov 23
  Rafał PirożekRafał Pirożek
  11:56 21 Oct 23
  Mega fachowo i terminowo. Kreatywne doradztwo i inteligente prowadzebie sprawy. Da sie wyczuć spore doświadczenie w tematach ukladowych. Polecam
  Polecam Kancelarię ProPrawni, bardzo fachowa, szybka obsługa, świetny kontakt, ludzkie podejście
  Anna KaziorAnna Kazior
  14:09 26 Sep 23
  Polecam, świetna firma , czuję się zaopiekowana, wsparcie na każdym etapie
  Piotr WęglarzPiotr Węglarz
  05:54 11 Aug 23
  Jestem mega zadowolony. Profesjonalne, indywidualne podejście. Na każdym etapie czułem się zaopiekowany i poinformowany o wszystkim. Polecam z czystym sumieniem
  Joanna NizińskaJoanna Nizińska
  13:20 27 Jun 23
  Z całego serca polecam współpracę z kancelarią. Profesjonalne podejście do klienta, ogromne zaangażowanie, bezpośredni kontakt na każdym etapie. Serdeczne podziękowania dla Pani Klaudii za empatię, fachową pomoc i dokładne objaśnienia do każdego mojego zadanego pytania.
  Adam BankowskiAdam Bankowski
  13:38 30 Mar 23
  Zdecydowanie polecam skorzystanie z usług ProPrawni. Jest to profesjonalna firma, która dba o swoich klientów, a osoby bezpośrednio obsługujące konkretne tematy wykazują się wysokim poziomem zaangażowania i przede wszystkim skuteczności. Od samego początku sprawili, że można było spokojnie spoglądać w przyszłość. Serdecznie polecam i dziękuję za wszystko, co zrobili.
  js_loader

  Jakie wyróżnia się postępowania restrukturyzacyjne?

  ProRestrukturyzacja

  Postępowanie o zatwierdzenie układu

  Do 1 grudnia 2021 r. występujące pod nazwą „uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne”. Najbardziej dostępna forma restrukturyzacji. Jest to restrukturyzacja uproszczona, która pozwala na usprawnienie całego procesu.

  Postępowanie układowe

  Restrukturyzacja w postaci postępowania układowego przewidziana jest dla dłużników, wobec których prowadzone są liczne postępowania egzekucyjne. Postępowanie układowe pozwala dłużnikowi na zawarcie układu po sporządzeniu i zatwierdzeniu spisu wierzycieli. W niektórych przypadkach możliwe jest przyspieszone postępowanie układowe.

  Postępowanie sanacyjne

  Jest to postępowanie restrukturyzacyjne o szczególnym charakterze. Z reguły sanacyjne postępowanie wykorzystywane jest przez przedsiębiorców będących w poważnym kryzysie finansowym. Gdy kłopoty finansowe przerastają, wtedy warto rozważyć restrukturyzację sanacyjną.

  Restrukturyzacja - ochrona firmy przed upadłością

  Postępowanie restrukturyzacyjne zarówno sanacyjne, układowe, jak i o zatwierdzenie układu może dotyczyć praktycznie wszystkich przedsiębiorców. Oddłużanie przedsiębiorstw to opcja restrukturyzacji dla firmy jednoosobowej, spółki z o.o., jawnej, akcyjnej, a także cywilnej. Jest to rozwiązanie zarówno dla dużej firmy transportowej, jak i małego sklepu spożywczego. Prawo restrukturyzacyjne mówi, że z postępowania restrukturyzacyjnego może skorzystać każda firma, która znajduje się w stanie niewypłacalności lub czuje, że istnieje duża szansa, że taki stan się niedługo pojawi. Restrukturyzacje firm mogą dotyczyć zupełnie różnych form zadłużeń. Są uznawane za deskę ratunkową, która chroni przed ogłoszeniem upadłości, ponieważ ich celem jest przywrócenie przedsiębiorstwom możliwości zarabiania, a także ochrona majątku. Musisz jednak pamiętać, że w takich sytuacjach najważniejszy jest czas! Im szybciej zaczniesz działać, tym więcej można zyskać. Oddłużanie przedsiębiorstwa to jednak nie wszystko, ważne jest także, aby ochronić majątek i zminimalizować swoje zobowiązania. Postępowanie restrukturyzacyjne to jedyne słuszne rozwiązanie dla firm w kryzysie. Zadzwoń, a porozmawiamy o Twojej sytuacji!

  Liczba postępowań restrukturyzacyjnych w ostatnich latach

  1888
  2021
  2379
  2022
  4244
  2023
  Umów się na 30-minutowe spotkanie z ekspertem

  Odbierz bezpłatną analizę Twojej firmy pod kątem restrukturyzacji.

   Ratunek na niewypłacalność firm

   Jeśli masz dosyć zastanawiania się, co to jest restrukturyzacja przedsiębiorstw, od czego zacząć i jak się tym zająć, żeby pojawiły się efekty – dobrze trafiłeś! Pomoc zadłużonym firmom jest nam dobrze znana! Nie musisz obawiać się nieznajomości prawa, wesprzemy Cię na każdym etapie. W ramach działań związanych z restrukturyzacją działalności gospodarczej kancelaria restrukturyzacyjna powinna przygotować nowy plan spłaty zobowiązań – takie postępowanie stanowi pomoc zadłużonym firmom. Postępowanie restrukturyzacyjne pozwala na wstrzymanie działania komorników skarbowych i sądowych. Restrukturyzacja zarówno jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółek osobowych (np. spółki jawnej) pozwala na odzyskanie płynności finansowej poprzez odblokowanie środków na bieżącą działalność gospodarczą (obniżenie zadłużenia przedsiębiorstw). Restrukturyzacja firmy umożliwia również dalszą możliwość zarabiania. By świadczyć usługi restrukturyzacyjne w firmie konieczna jest znajomość prawa restrukturyzacyjnego. Pomocna może okazać się więc nasza kancelaria, której przedmiotem działania jest właśnie restrukturyzacja i upadłość przedsiębiorstw.

   Restrukturyzacja zadłużenia firmy

   Jak oddłużyć firmę? Restrukturyzacja wierzytelności firm to sposób na redukcję zadłużenia – obniżenie salda zobowiązań wobec banków, urzędu skarbowego oraz kontrahentów. Możliwe jest obniżenie zadłużenia przedsiębiorstwa (firmy jednoosobowej, jak również zatrudniającej dużą liczbę pracowników) nawet o kilkadziesiąt procent. Restrukturyzacja może dotyczyć firmy transportowej, budowlanej, a także działającej w handlu – nie ma żadnych ograniczeń w tym aspekcie!
   Restrukturyzacja przedsiębiorstwa jest przeznaczona nie tylko dla jednoosobowej działalności gospodarczej, ale również spółek osobowych: spółki jawnej, komandytowej, a także komandytowo-akcyjnej. W przypadku spółki cywilnej restrukturyzacja dotyczy tylko jej poszczególnych wspólników posiadających status przedsiębiorcy.
   Restrukturyzacja działalności gospodarczej, spółki jawnej, akcyjnej