fbpx
Due Diligence admin7489 15 listopada 2021
Likwidacja Pre-Pack

Analiza Due Diligence

Każde przedsiębiorstwo w sposób zupełnie naturalny dąży do rozwoju rozumianego jako zwiększenie udziałów w rynku, liczby klientów i dochodowości. W niektórych przypadkach dalszy organiczny rozwój skutecznie blokują bariery otoczenia przedsiębiorstwa i konieczna staje się współpraca z innym podmiotem. Aby była ona owocna dla wszystkich stron, nierzadko uzasadniona staje się zmiana struktur właścicielskich i sprzedaż części udziałów nowemu inwestorowi. W takich sytuacjach niezbędna jest dogłębna analiza danego przedsiębiorstwa w celu wyceny jego wartości. ProPrawni posiadają stosowne doświadczenie i specjalistów, którzy w sposób profesjonalny, obiektywny przygotują wycenę Twojego przedsiębiorstwa oraz pomogą przygotować się w jak najlepszy sposób do dalszych działań.

Główne cechy badania Due Diligence

Prawidłowo przeprowadzona analiza spółki bądź innego rodzaju przedsiębiorstwa Due Diligence może trwać zarówno kilka tygodni, jak i miesięcy. W tym czasie specjaliści, na zlecenie inwestora chcącego wchłonąć interesującą go firmę, realizują etapy badania prawnego. Ma to na celu, poza wyceną jego wartości, także:

  • badanie stopnia ryzyka związanego z planowaną inwestycją,
  • sformułowanie charakteru przedsiębiorstwa, jego struktury i specyfiki działania,
  • przygotowanie taktyki przyszłych negocjacji,
  • stworzenie harmonogramu przyszłych transakcji oraz zaplanowanie procesu integracji łączących się przedsiębiorstw.

Badanie prawne Due Diligence przejmowanej spółki powinno zawierać: szczegółową analizę finansowo-prawną obejmującą sporządzenie wykazu posiadanych praw własności bądź nieruchomości; rachunek zysków/strat; bilans finansowy i wiele innych informacji pozwalających na prawidłową ocenę przedsiębiorstwa. Oprócz takich działań analiza dotyczy uregulowań podatkowych, a także struktury kadrowej i możliwych dróg rozwoju kariery zawodowej. Badanie to sprawdza również, w jakim stopniu spółka jest rozwinięta technologicznie oraz organizacyjnie. Tyczy się relacji interpersonalnych, procesów usługowych czy wytwórczych przedsiębiorstwa, a także możliwości gromadzenia i przetwarzania niezbędnych informacji.

Umów się na spotkanie z ekspertem

Odbierz bezpłatną analizę sytuacji prawno-finansowej dla Ciebie lub Twojej firmy.

    Badanie prawne Due Diligence spółki