fbpx
Upadłość konsumencka admin7489 17 listopada 2021
Pomoc finansowa dla firm

Upadłość Konsumencka

Nie dajesz rady spłacać swoich zobowiązań? Przerosły Cię miesięczne raty? Komornik zajmuje Twoje konto, a windykatorzy nachodzą Cię i straszą, że powiedzą wszystkim o Twoich problemach finansowych? Jeśli nie wiesz, jak wyjść z zadłużenia kredytowego lub komorniczego oraz przygniata Cię ciężar dużych długów, musisz wiedzieć, że nawet z tak trudnej sytuacji można znaleźć drogę wyjścia. Warto odzyskać swoje życie i zwrócić się o pomoc w wyjściu z długów. Istnieją skuteczne sposoby na oddłużanie finansowe! Kancelaria prawna, która zajmuje się upadłością konsumencką, może udzielić Ci rady. Dłużnik powinien wiedzieć, że upadłość konsumencka to jedna z form pomocy w oddłużeniu pozwalająca na całkowite umorzenie zobowiązań. Po pomoc prawną można zwrócić się do wyspecjalizowanego w tym temacie prawnika. Ten udzieli rady i pomoże przygotować wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Sporządzając wniosek, można sprawdzić, które zobowiązania podlegają już przedawnieniu długów komorniczych.

Pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej krok po kroku:

  • bezpłatna analiza Twojej sytuacji,
  • przygotowanie planu działania,
  • podpisanie umowy,
  • ścisła współpraca i zebranie potrzebnych dokumentów do upadłości konsumenckiej,
  • złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
  • ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
  • napisanie pisma w sprawie ustalenia planu spłaty dla syndyka,
  • życie bez długów i egzekucji komorniczej.
jak wyjść z zadłużenia kredytowego

Kiedy można ogłosić upadłość konsumencką?

Skorzystać z upadłości mogą osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (konsumenci), gdy stają się niewypłacalne. Od 24 marca 2020 r. z tej formy oddłużenia mogą również skorzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. W niektórych przypadkach upadłość konsumencka może być więc odpowiedzią na pytanie – jak wyjść z długów firmowych. Ponadto upadłość konsumencka obejmuje również osoby fizyczne prowadzące gospodarstwo rolne.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Postępowanie w sprawie ogłoszenia upadłości rozpoczyna się złożeniem stosownego wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, a kończy wydaniem przez sąd postanowienia o umorzeniu wszystkich zobowiązań dłużnika. Zostaje również wyznaczony syndyk, który wyznacza plan spłaty dostosowany do aktualnej sytuacji klienta. Musi on zostać zatwierdzony przez sąd. Po zakończeniu postępowania upadły może wrócić do obrotu gospodarczego oraz zacząć życie od nowa, bez zobowiązań.

Zacznij na nowo godne życie bez zmartwień o sytuację finansową!

Zapisz się na bezpłatną konsultację z prawnikiem od upadłości konsumenckiej.

Umów się na spotkanie z ekspertem

Odbierz bezpłatną analizę sytuacji prawno-finansowej dla Ciebie lub Twojej firmy.

    Kancelaria prawna od upadłości konsumenckiej – pokażemy Ci jak wyjść z zadłużenia komorniczego